בקרת שכר - דיני עבודה

דיני עבודה וחשבות שכר

תחום דיני עבודה הינו רחב ונוגע לזכויות עובדים ומעסיקים.

התחום מעגן את יחסי העובד והמעביד הוא כולל חוקים, צווים, תקנות, הסכמים קיבוציים ועוד. מעסיקים רבים מתקשים להבין מהן זכויותיהם וחובותיהם ולכן חשוב לפשט את הדברים ולעשות בהם סדר.

בקרת שכר - הפרשה לפנסיה
דיני עבודה

חוזה עבודה – הסכמי עבודה מהווים את העוגן ביחסי עובד מעביד. חוזה העבודה מתאר את היחסים החוזיים שבין המעסיק לעובד ועליו להיות מנוסח כהלכה.

ניסוח נכון של חוזה העבודה והחלת כל הסעיפים הרלוונטיים הינם בעלי חשיבות רבה.

לדוגמא, במידה וההסכם לא כולל סעיף לגבי היכולת של המעסיק לקזז כספים כלשהם משכר העובד, במידת הצורך, הרי שהוא לא יוכל לעשות זאת מאוחר יותר. ניסוח חוזה העבודה צריך להתבצע בליווי וייעוץ של גורמים משפטיים וזאת על מנת להגן על המעסיק מפני תביעות שונות ובמטרה למנוע נזקים.

זכויות סוציאליות – על המעסיק להכיר מהן הזכויות הבסיסיות המגיעות לכל עובד המועסק על ידו.

זכויות אלה כוללות: קבלת שכר מינימום הקבוע בחוק, תשלום דמי הבראה לאחר שנת עבודה, מתן 12 ימי חופשה בשנה, הפרשה לפנסיה, תשלום דמי מחלה, שעות נוספות, חגים ושבתות.

כל חריגה מהחוק לגבי זכויות בסיסיות אלה, עלול לחשוף את המעסיק לתביעה ולכן יש להקפיד ולפעול בהתאם לדיני העבודה.

פיצויי פיטורין – כל עובד שפוטר זכאי לפיצויי פיטורין על פי חוק. חשוב לבחון כל מקרה לגופו ויש לבדוק האם חישוב הפיצויים אמור לכלול בונוסים, עמלות, החזקת רכב, משכורת 13 וכו'.

מומחים לדיני עבודה וחשבות שכר

על המעסיקים חלה חובה להכיר את דיני העבודה והחוקים המעגנים את זכויותיהם וחובותיהם שלהם ושל עובדיהם וזאת על מנת להימנע מהפרת זכויות, מחלוקות וסכסוכים העלולים להוביל לתביעות ונזקים.

 "בקרת שכר" הוקמה בשנת 2002 ומספקת שיטות וכלים מתקדמים לניהול מיטבי של המשאב האנושי בארגונים.

צוות המומחים שלנו כולל חשבי שכר, רואי חשבון, מחלקת קשרי לקוחות וכלכלנים הבקיאים בתחום דיני עבודה שיסייעו בידכם בצמצום חשיפות משפטיות ובניהול ארגוני ופיננסי נבון ויעיל שיוביל לצמיחה ושגשוג פיננסיים ומקצועיים.

עוד מאמרים

אינדקס עסקים

קול המס

קול המס – בודק שכר מוסמך פעילות החברה חברת קול המס נותנת השירות המובילה בישראל למתן שרותי שכר, תפעול פנסיוני, חשבונאות ומיסוי.

קרא עוד »
אינדקס עסקים

מיכפל ידע

מיכפל ידע -מוקד מומחים לדיני עבודה וחשבות שכר מעל 5,000 מעסיקים מקבלים מענה מקצועי ומסחרי ע”י צוות בודקי שכר מוסמכים, רו”ח, חשבי שכר ומומחי מס

קרא עוד »
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן