בקרת שכר - דיני עבודה

דיני עבודה וחשבות שכר

תחום דיני עבודה הינו רחב ונוגע לזכויות עובדים ומעסיקים.

התחום מעגן את יחסי העובד והמעביד הוא כולל חוקים, צווים, תקנות, הסכמים קיבוציים ועוד. מעסיקים רבים מתקשים להבין מהן זכויותיהם וחובותיהם ולכן חשוב לפשט את הדברים ולעשות בהם סדר.

בקרת שכר - הפרשה לפנסיה
דיני עבודה

חוזה עבודה – הסכמי עבודה מהווים את העוגן ביחסי עובד מעביד. חוזה העבודה מתאר את היחסים החוזיים שבין המעסיק לעובד ועליו להיות מנוסח כהלכה.

ניסוח נכון של חוזה העבודה והחלת כל הסעיפים הרלוונטיים הינם בעלי חשיבות רבה.

לדוגמא, במידה וההסכם לא כולל סעיף לגבי היכולת של המעסיק לקזז כספים כלשהם משכר העובד, במידת הצורך, הרי שהוא לא יוכל לעשות זאת מאוחר יותר. ניסוח חוזה העבודה צריך להתבצע בליווי וייעוץ של גורמים משפטיים וזאת על מנת להגן על המעסיק מפני תביעות שונות ובמטרה למנוע נזקים.

זכויות סוציאליות – על המעסיק להכיר מהן הזכויות הבסיסיות המגיעות לכל עובד המועסק על ידו.

זכויות אלה כוללות: קבלת שכר מינימום הקבוע בחוק, תשלום דמי הבראה לאחר שנת עבודה, מתן 12 ימי חופשה בשנה, הפרשה לפנסיה, תשלום דמי מחלה, שעות נוספות, חגים ושבתות.

כל חריגה מהחוק לגבי זכויות בסיסיות אלה, עלול לחשוף את המעסיק לתביעה ולכן יש להקפיד ולפעול בהתאם לדיני העבודה.

פיצויי פיטורין – כל עובד שפוטר זכאי לפיצויי פיטורין על פי חוק. חשוב לבחון כל מקרה לגופו ויש לבדוק האם חישוב הפיצויים אמור לכלול בונוסים, עמלות, החזקת רכב, משכורת 13 וכו'.

מומחים לדיני עבודה וחשבות שכר

על המעסיקים חלה חובה להכיר את דיני העבודה והחוקים המעגנים את זכויותיהם וחובותיהם שלהם ושל עובדיהם וזאת על מנת להימנע מהפרת זכויות, מחלוקות וסכסוכים העלולים להוביל לתביעות ונזקים.

 "בקרת שכר" הוקמה בשנת 2002 ומספקת שיטות וכלים מתקדמים לניהול מיטבי של המשאב האנושי בארגונים.

צוות המומחים שלנו כולל חשבי שכר, רואי חשבון, מחלקת קשרי לקוחות וכלכלנים הבקיאים בתחום דיני עבודה שיסייעו בידכם בצמצום חשיפות משפטיות ובניהול ארגוני ופיננסי נבון ויעיל שיוביל לצמיחה ושגשוג פיננסיים ומקצועיים.

עוד מאמרים

אינדקס עסקים

שטרן יועצי ניהול

יצחק שטרן אם אתם נמצאים בצומת של קבלת החלטות חשובות, כמו: שינויים ניהוליים-ארגוניים, בניית בקרות עסקיות, שיפור או הרחבת פעילות קיימת, פיתוח עסקי או ייעול

קרא עוד »
בניית אתרים

בניית אתר מסחר אי-קומרס

בניית אתר מסחר אי-קומרס בעידן שבו היקפי הקניות באינטרנט נמצאים במגמת עלייה משמעותית, ובענפים מסוימים אפילו דרמטית, אתר מסחר (E-Commerce) הוא נכס של ממש לכל

קרא עוד »
בניית אתרים

בניית אתרי וורדפרס – המדריך המלא

בניית אתרי וורדפרס – וורדפרס היא פלטפורמת בניית האתרים הפופולרית ביותר הקיימת כיום. לפי מחקרים עדכניים, שליש מכל האתרים בעולם נבנו בעזרתה, והנתח שלה בשוק

קרא עוד »
יבוא יצוא

הדרישות והיתרונות ביבוא מכולות

יבוא מכולות הינו אחד הכלים החשובים והמרכזיים בתחום שילוח בינלאומי. מדובר באמצעי אפקטיבי בעולם היבוא והייצוא המתבצע בהתאם ובכפוף לחוקי המדינות השונות.

קרא עוד »
מדריך ליבואן
יבוא יצוא

מדריך ליבואן

תחום היבוא מהווה מרכיב חשוב ומרכזי בעולם הסחר והעסקים הבינלאומי. ענף היבוא מושך אליו יזמים ומשקיעים רבים המזהים את הפוטנציאל הרב הטמון בתחום זה.

קרא עוד »
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן