מדריך ליבואן

מדריך ליבואן

תחום היבוא מהווה מרכיב חשוב ומרכזי בעולם הסחר והעסקים הבינלאומי. ענף היבוא מושך אליו יזמים ומשקיעים רבים המזהים את הפוטנציאל הרב הטמון בתחום זה.

רבים מאתנו מכירים מישהו שמייבא לארץ מוצרים בין אם ביבוא אישי או מסחרי ומדובר באפיק שיכול להוביל לצמיחה והצלחה עסקית ופיננסית. במידה ואתם בוחנים את האפשרות לייבא, חשוב לבצע בדיקות כדאיות ולהכיר את ההיבטים הרלוונטיים שיקבעו האם מדובר בהחלטה והשקעה נבונה.

כל מה שחשוב לדעת טרם ההחלטה על ייבוא אישי או מסחרי

טרם אתם מקבלים החלטה לייבא לארץ מוצרים או סחורה כלשהי, יש לשאול אתם עצמכם מספר שאלות:

  1. האם השוק זקוק למוצר?
  2. האם יש ביכולתי להתחרות במשווקים קיימים?
  3. האם נתח הרווחים הצפוי הינו משתלם?
  4. האם יש לי יתרון על פני המתחרים וערך מוסף?

שאלות אלה יסייעו בידכם לקבל החלטה מושכלת ונכונה. על מנת לחסוך מכם את ההתמודדות עם שאלות אלה, אפשר לומר מראש כי התשובה לשאלות אלה תהיה, ברוב המקרים חיובית, שכן מי שבוחן אפשרות לייבוא מאמין בעצמו ובהצלחתו.

ובכל זאת יש לבדוק היטב ובצורה מעמיקה פרמטרים שונים בהם: עלות המוצר, עלויות הובלה, דרישות תקינה ומכס, עלויות אחסנה, אחריות, שיווק והפצה וכו'. קבלת ייעוץ וליווי מידי אנשי מקצוע מומחים ומנוסים תספק לכם תשובות מדויקות לשאלות הללו ומושג לגבי כדאיות המהלך.

עלות הובלה  – עלות הובלה מהווה העמסה על המחיר הקבוע. עלות ההובלה משתנה בהתאם למדינה ממנה אתם מייבאים, נפח המוצרים, מרחק השינוע ורמת המחירים המשתנה בין המדינות השונות.

עלויות מכס ותקינה – כל מוצר שאתם מייבאים מסווג באמצעות שמונה ספרות, כאשר ארבע הספרות הראשונות זהות לכל המוצרים בכל העולם ומגדירות האם המוצרים חייבים במכס, בתקן או במכסה. בדיקה זו חשוב שתתבצע בידי עמיל מכס מורשה ומוסמך שיספק לכם תחשיב מדויק לגבי עלויות המכס והתקינה.

כמות – העלות הסופית של המוצר נקבעת על פי כמות המוצרים הראשונית ופיזור העלויות הקבועות. ככל שתזמינו כמות גדולה יותר, כך עלותו הסופית של המוצר תקטן.

לוגיסטיקה – עלויות הלוגיסטיקה והאחסנה משפיעות על תמחור המוצר. יש הביא בחשבון ולשקלל עלות מחסן, ארנונה, שכירות, ביטוח, מערכות כיבוי אש, טלפון, חשמל, מחשוב, מחסנאי ועלויות שינוע והפצה וזאת על מנת לקבל אומדן נכון של הוצאות מול הכנסות.

אחריות – יש לבחון את הסכם האחריות מול היצרן וזאת על מנת לדעת מי נושא בעלויות פיצוי ללקוח במקרה של מוצר פגום.

פתרונות לייבוא מידי מומחים

חברת יחדיו עמילות מכס הינה חברה וותיקה ומובילה המתמחה בתחום שילוח בינלאומי ומספקת שירותים מקצועיים מגוונים בהם: עמילות מכס, יבוא מכולות, פתרונות ייבוא וייצוא באוויר ובים ועוד.

צוות המומחים שלנו ילווה אתכם לאורך כל שלבי תהליך הייבוא וזאת על סמך ניסיון מקצועי עשיר ובאמצעות כלים ופתרונות אפקטיביים לזירוז הליכים בירוקרטיים ולצמצום עלויות.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן