ניהול שכר

ניהול שכר – איך עושים את זה?

החוק מחייב מעסיקים לנהל את שכרם של העובדים בצורה מסודרת ומאורגנת כדי לצמצם טעויות ולהפיק עבורם תלוש שכר שמאפשר לעובד לעקוב אחר תשלום השכר ולוודא ששולמו לו כל הרכיבים לפי חוק ולפי ההסכם עם מקום העבודה.

תלוש שכר

תלוש השכר צריך לכלול שם פרטי, שם משפחה ומספר תעודת הזהות של העובד, שם המעסיק, מספר הזיהוי שלו או מספר התאגיד וכתובת מקום העבודה. יש לציין את הוותק, פירוט תקופת העבודה שעבורה משולם השכר, מספר ימי החופשה וימי המחלה שנוצלו באותו חודש ומספר הימים שנותרו לניצול, שכרו הרגיל של העובד, השכר עבור שעות נוספות ומספרן, פירוט דמי הבראה, דמי מחלה ודמי חופשה ששולמו, תוספות אחרות ששולמו, פירוט החזר הוצאות נסיעה, נתונים לגבי היקף העבודה וסך השכר החייב במס.

תלוש השכר חייב לכלול הסבר לגבי ניכויים מהשכר כמו מס הכנסה, ביטוח לאומי, ביטוח בריאות, ניכוי לביטוח פנסיוני או לקופת גמל וכל ניכוי אחר לרבות סוגו ושיעורו. על המעסיק לציין את שכר המינימום לחודש ואת שכר המינימום לשעה בתקופת התשלום. לעובדים שמתחת לגיל 18 יש לציין את שכר המינימום בהתאם לגילם. אי מתן תלושים או מן תלושים לא מפורטים כחוק מהווה עבירה פלילית ועלול להוביל לקנסות.

ניהול נוכחות עובדים

נוכחות עובדים במקום העבודה מחייבת מערך מסודר של שליטה ופיקוח כדי להבטיח נוכחות מלאה בשעות העבודה וכן למנוע בזבוז משאבים עם שעות נוספות מיותרות. תמונה מקיפה ומפורטת של שעות עבודה בעסק מאפשרת להתייעל ולדייק בארגון מצבת העובדים וכך לחסוך עלויות. המערכת מאפשרת לאסוף ולעקוב אחר שעות הנוכחות, שעות נוספות, הפסקות, היעדרויות ועוד תוך התייחסות לצרכי מקום העבודה ובכך מסייעת להתארגן לקראת אירועים בלתי צפויים ושינויים שמתרחשים מעת לעת. 

ניהול נוכחות מחוץ למשרד

הדינמיות של שוק העבודה הובילה לכך שלא מעט אנשים מבלים את יומם מחוץ למשרד במסגרת פגישות או עבודה מהבית. זה מחייב שימוש במערכות ניהול חדישות שמאופיינות בגמישות וביכולת להתאים את ניהול הנוכחות לסגנון העבודה. מערכות ניהול נוכחות חדשות מאפשרות ניהול נוכחות מחוץ למקום העבודה באמצעים מתקדמים דרך הסמארטפון בקלות וביעילות.

עוד מאמרים

אינדקס עסקים

קול המס

קול המס – בודק שכר מוסמך פעילות החברה חברת קול המס נותנת השירות המובילה בישראל למתן שרותי שכר, תפעול פנסיוני, חשבונאות ומיסוי.

קרא עוד »
אינדקס עסקים

מיכפל ידע

מיכפל ידע -מוקד מומחים לדיני עבודה וחשבות שכר מעל 5,000 מעסיקים מקבלים מענה מקצועי ומסחרי ע”י צוות בודקי שכר מוסמכים, רו”ח, חשבי שכר ומומחי מס

קרא עוד »
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן